Bardzo cieszymy się że zainteresował Cię ten kurs – to znaczy że chcesz podnieść poziom bezpieczeństwa swój oraz ekipy z którą nurkujesz. Podczas nurkowania może zdarzyć się wiele nieprzewidywanych sytuacji a Ty nauczysz się nie tylko w jaki sposób sobie z nimi radzić ale przede wszystkim w jaki sposób im zapobiegać. Wiele problemów rodzi się jeszcze na powierzchni – nauczysz się w jaki sposób je dostrzegać i rozwiązywać, będziesz wsparciem i przykładem dla innych. Kurs składa się z części teoretycznej i 4 nurkowań podczas których nauczysz się w jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej, jak prowadzić poszukiwania oraz jak skutecznie zarządzać i przeprowadzić akcję ratunkową.

Warunkiem przystąpienia do kursu Rescue jest posiadanie kwalifikacji „CPR”, „Diver First Aid” oraz „Oxygen Administrator”, o które możesz zapytać naszych instruktorów.

Kurs zakończony jest egzaminem i wydaniem certyfikatu organizacji IANTD honorowanym na całym świecie. Przygotowuje on nas do pomocy osobie poszkodowanej, prowadzenia poszukiwań oraz akcji ratowniczych.